"Szkoły równych szans w Gminie Żyrzyn"

Projekt realizowany od dnia 01.11.2009r. do dnia 30.04.2010r. przez Gminę Żyrzyn/Samorządową Administrację Placówek Oświatowych w ramach Priorytetu IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych Podziałanie 9.1.2. Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Od 1 grudnia 2009 r. w trzech szkołach podstawowych oraz w gimnazjum na terenie Gminy Żyrzyn rozpoczęły się zajęcia dla uczniów w ramach programu „Celem głównym projektu jest wyrównywanie dysproporcji edukacyjnych  uczniów z terenu Gminy Żyrzyn. Projekt realizowany będzie  do końca kwietnia 2011 r.

W naszej szkole do pracy przy projekcie zaangażowało się 20 nauczycieli (pracowników tej szkoły),

Nauczyciele zaoferowali szeroki wachlarz zajęć dla uczniów z różnymi potrzebami
i zainteresowaniami;

zajęcia sportowe (piłka siatkowa ,pływanie, turystyczno-rekreacyjne)