Zajęcia pozalekcyjne

W Gimnazjum już od wielu lat  działa sekcja siatkówki. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. To jedna z najpopularniejszych i lubianych gier zespołowych. Ma wiele walorów atrakcyjności i dlatego też znajduje należne miejsce w naszej szkole. Gimnazjaliści chętnie uczestniczą z zajęciach z piłką.
Celem tych zajęć jest upowszechnienie aktywnych form rekreacji jak i zagospodarowanie młodzieży czasu wolnego,  wzbudzanie trwałego zamiłowania do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Zajęcia te dają również szansę wyłonienia sportowo uzdolnionej młodzieży.
Grupa młodzieży chętnie uczęszcza na zajęcia sportowe. Po dokładnej rozgrzewce przeprowadzone są ćwiczenia techniki siatkówki (odbicia, zagrywki, atak) oraz ćw. techniczno-taktyczne, które następnie uczniowie próbuje wpleść w grę szkolną i właściwą. Najchętniej młodzież rywalizuje ze sobą  w czasie gry, prezentując swoje umiejętności. Uczniowie mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności  z innymi rówieśnikami podczas sparingów oraz zawodów na szczeblach powiatowych oraz rejonowych

Siatkówka  to dyscyplina sportu, która w sposób wyjątkowo wszechstronny rozwija sprawność fizyczną, harmonijnie kształtuje wszystkie cechy motoryczne, bardzo korzystnie wpływa na psychikę, jest grą wymagającą dużej inteligencji jak każda gra kombinacyjna. Poza tym nie ma w niej bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, co nie wywołuje agresywnych zachowań na boisku.