Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Obszar V

Zajęcia pozalekcyjne

W Gimnazjum już od wielu lat  działa sekcja siatkówki. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. To jedna z najpopularniejszych i lubianych gier zespołowych. Ma wiele walorów atrakcyjności i dlatego też znajduje należne miejsce w naszej szkole. Gimnazjaliści chętnie uczestniczą z zajęciach z piłką.
Celem tych zajęć jest upowszechnienie aktywnych form rekreacji jak i zagospodarowanie młodzieży czasu wolnego,  wzbudzanie trwałego zamiłowania do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Zajęcia te dają również szansę wyłonienia sportowo uzdolnionej młodzieży. 
Grupa młodzieży chętnie uczęszcza na zajęcia sportowe. Po dokładnej rozgrzewce przeprowadzone są ćwiczenia techniki siatkówki (odbicia, zagrywki, atak) oraz ćw. techniczno-taktyczne, które następnie uczniowie próbuje wpleść w grę szkolną i właściwą. Najchętniej młodzież rywalizuje ze sobą  w czasie gry, prezentując swoje umiejętności. Uczniowie mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności  z innymi rówieśnikami podczas sparingów oraz zawodów na szczeblach powiatowych oraz rejonowych

Siatkówka  to dyscyplina sportu, która w sposób wyjątkowo wszechstronny rozwija sprawność fizyczną, harmonijnie kształtuje wszystkie cechy motoryczne, bardzo korzystnie wpływa na psychikę, jest grą wymagającą dużej inteligencji jak każda gra kombinacyjna. Poza tym nie ma w niej bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, co nie wywołuje agresywnych zachowań na boisku.

Rajdy rowerowe

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żyrzynie działa sekcja rowerowa. Założycielami której są nauczyciele wychowania fizycznego. Wyjazdy organizowane są w soboty. W okresie jesiennym – odbyły się trzy wyjazdy ( wycieczka rowerowa Doliną Wieprza, wycieczka rowerowa do Gołębia oraz wycieczka do Koziego Boru). Uczestnicy wycieczek to uczniowie klas IA, IB ( 8 dziewcząt i 8 chłopców). Dystans jaki pokonywali uczniowie to średnio 50 kilometrów. Podczas rajdów młodzież miała możliwość zwiedzania nieznanych dotąd zakątków naszego regionu, podziwiać piękne krajobrazy i co ważne, integrować się z rówieśnikami przy wspólnym przygotowywaniu ognisk, które stały się atrakcją owych wyjazdów. Uczniowie musieli sami zorganizować  i rozpalić ognisko oczywiście wszystko w miejscach do tego celu przygotowanych i pod czujnym okiem opiekunów. Po przerwie zimowej wyjazdy zostają wznowione. Planowanych jest sześć wyjazdów m.in. 5 kwietnia do Końskowoli, do Dęblina, Sobieszyna, Gołębia, Kośmina i Kazimierza Dolnego. W załączniku znajduje się szczegółowy harmonogram wyjazdów oraz program szczegółowy zajęć.

Czytaj więcej: Rajdy rowerowe

Narty

Wraz z początkiem ferii w dniach 20 – 26 stycznia, grupa 16 osób uczestniczyła w obozie narciarskim zorganizowanym w Krynicy Zdrój.

W ramach wyjazdu młodzież miała zapewnioną naukę jazdy na nartach pod czujnym okiem instruktorów narciarstwa. Uczniowie zakwaterowani byli w Pensjonacie Henryk 2, zapewnione mieli wyżywienie, sprzęt narciarski oraz karnety na stoki narciarskie.

Młodzież miała możliwość przekonać się, że narciarstwo  zjazdowe to jeden z najpiękniejszych sportów zimowych. Uprawiany w bezpośrednim kontakcie z przyrodą, w górskiej scenerii, na świeżym powietrzu, w celach zdrowotno- rekreacyjnych, poznawczych, estetycznych, dla własnej przyjemności i samodoskonalenia. Program realizowany był w ramach zajęć wychowania sportowo- zdrowotnego.

Zajęcia obowiązkowe z narciarstwa zjazdowego zorganizowane były w ciągu czterech godzin przed południem oraz trzech godzin po południu. Uczniowie, mogli korzystać z konsultacji, które odbywały się przez dwie godziny po kolacji.

Czytaj więcej: NartyTa strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.