Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Projekt „Mała Ojczyzna-wspólna sprawa”

Projekt „Mała Ojczyzna-wspólna sprawa” realizowany był w naszym gimnazjum w październiku bieżącego roku w ramach programu: „Projektor-wolontariat studencki”, który skutecznie łączy środowisko szkolne i akademickie, umożliwiając wymianę doświadczeń i wzajemną inspirację. Wzbogacił on ofertę edukacyjną szkoły poprzez najnowocześniejsze metody edukacyjne.  Projekt prowadziła w ramach wolontariatu absolwentka naszego gimnazjum Klaudia Chabros.

W projekcie tym wzięli udział uczniowie z klasy IIB. Jego celem było przygotowanie młodych ludzi do pełnego świadomego i aktywnego udziału w życiu społecznym , w tym uświadomienie im własnej roli w procesach zachodzących w  najbliższym otoczeniu.

Realizacja projektu miała charakter gry terenowej, która służyła odkrywaniu ważnych miejsc i korzyści jakie płyną z poznania najbliższego otoczenia .  
Projekt rozpoczęliśmy w budynku Gimnazjum w Żyrzynie. W jego ramach zostało zorganizowane szkolenie oraz warsztaty edukacyjne. Uczniowie omawiali  prawa i obowiązki obywatela. Podczas warsztatów poruszany był temat administracji samorządowej oraz omawiane były główne zadania gminy.

Uczniowie wzięli aktywny udział w tym projekcie, wykazując się dość dużym zaangażowaniem. Po zrealizowaniu projektu otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

 

Prezentacja Projektu „Mała Ojczyzna-wspólna sprawa” w programie PREZI (zip)Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.