Samorząd Uczniowski

„Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają ... żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał ... żeby pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności ... to nie tylko praca, ale i walka ... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości.”

Janusz Korczak

Tak pojęcie samorządu wyjaśniał wybitny pedagog Janusz Korczak. Mamy nadzieję, że te hasła będziemy wcielać w życie w naszej szkole. Samorząd Uczniowski może naprawdę wiele chociaż oczywiście wymaga to wiele wysiłku i pracy. Ale uczniowie naszego Gimnazjum znając potrzeby społeczności szkolnej chcą wykorzystać swój wpływ na życie szkoły i jej funkcjonowanie oraz co najważniejsze dbać o dobro wszystkich uczniów.

Skład Samorządu Uczniowskiego

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żyrzynie

Przewodnicząca: Magdalena Kozak klasa III „b”

Zastępca: Aleksandra Kuty klasa III „c”

Skarbnik: Eryk Mikos klasa II :a:

Roksana Cybula klasa III „a”

Magdalena Przewłoka klasa II „b”

Milena Krawczak klasa II „c”

Klaudia Kułaga klasa I „a”

Przemysław Puchała klasa I „b”

WITAJCIE !

W I semestrze podjęto następujące działania:

Opis przeprowadzonych działań:

1. Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

- wybór kandydatów w poszczególnych klasach

- przeprowadzenie Kampanii Wyborczej

Kandydaci wraz z klasowymi sztabami wyborczymi przygotowali kampanie wyborcze w których przedstawili swoje programy. Prezentacja kandydatów odbyła się w czasie godziny wychowawczej poprzez szkolny radiowęzeł. Wyborcy mieli okazję poznać bliżej kandydatów oraz ich pomysły na przeprowadzenie jednej z wylosowanych imprez szkolnych

- ogólnoszkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego

Powołanie komisji wyborczej złożonej z przedstawicieli uczniów i nauczycieli, która zajęła się przeprowadzeniem wyborów oraz zliczeniem głosów.

- przedstawienie wyników głosowania społeczności szkoły przez radiowęzeł

Przewodnicząca: Magdalena Kozak 3b

Zastępca- Aleksandra Kuty 3c

Skarbnik- Eryk Mikos 2a

1. Spotkanie organizacyjne

- przydział funkcji

Przewodnicząca: Magdalena Kozak 3b

Zastępca- Aleksandra Kuty 3c

Skarbnik- Eryk Mikos 2a

- zapoznanie z regulaminem SU

-złożenie przez nowych członków własnych propozycji do planu pracy

- spotkanie przedstawicieli Samorządu z Dyrekcją Szkoły

1. Wprowadzenie szczęśliwego numerka

- codzienne losowanie numerka oraz wywieszanie wylosowanego numeru na korytarzu szkolnym i w pokoju nauczycielskim

1. Pomoc w organizacji Dnia Nauczyciela

- złożenie życzeń Dyrekcji Szkoły, nauczycielom oraz pracownikom w imieniu SU

- własnoręczne przygotowanie skromnych upominków (jesienne bukiety oraz kartki z życzeniami)

5.  Zorganizowanie dyskoteki andrzejkowej i wróżb andrzejkowych

6. Udekorowanie choinki na korytarzu szkolnym

7. Zorganizowanie konkursu Bożonarodzeniowego w trzech kategoriach (dekoracja stołu wigilijnego, najładniej udekorowana klasa, najładniejszy Mikołaj).

- powołanie komisji konkursowej, ocenienie poszczególnych klas oraz wręczenie dyplomów i nagród

I miejsce klasa 1b

II miejsce klasa 1a

III miejsce klasa 2a

-przeprowadzenie konkursu na najładniejszy stroik w kształcie bryły obrotowej- powołanie komisji i wręczenie nagród

I miejsce  Marta Doroszuk klasa 3c

II miejsce Arkadiusz Kuba klasa 2a

III miejsce Kamil Pawłowski klasa 3c

- życzenia na Boże Narodzenie

-kiermasz ozdób świątecznych podczas zebrania z rodzicami 12 grudnia

8. Wystawienie stroików świątecznych na „Konkurs szopek i ozdób choinkowych oraz stroików świątecznych” organizowany przez Urząd Gminy Żyrzyn I Gminną Bibliotekę Publiczną

9. Przygotowanie gazetki dotyczącej wyników klasyfikacji końcowo semestralnej

10. Ogłoszenie i przeprowadzenie konkursu na plakat lub filmik o tematyce „Jak bezpiecznie pędzić ferie?”

W obecnym roku szkolnym wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 25 września. Wybory wygrała Magdalena Kozak uzyskując 40 głosów.

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:

Przewodniczący – Magdalena Kozak(3b)
Z-ca przewodniczącego – Aleksandra Kuty(3c)
Skarbnik – Eryk Mikos (2a)

Członkowie:

Klaudia Kułaga (1a)
Maksymilian Grad (1b)
Magda Przewłoka (2b)
Milena Krawczak (2c)
Roksana Cybula (3a)

Opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Joanna Olszak-Mazurek, pani Justyna Rułka oraz pan Robert Biskup