Lekcje to nie wszystko

„(…) A w wychowaniu chodzi głównie o to, ażeby

„człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem – o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał –

ażeby poprzez wszystko to, co ma, co posiada, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem – to znaczy,

żeby również umiał bardziej być nie tylko z drugimi, ale także i dla drugich”

Jan Paweł II

W naszej szkole chcemy nie tylko uczyć. Kładziemy duży nacisk na to, by młodzież mogła się realizować w wielu dziedzinach, rozbudzała w sobie poczucie własnej wartości i przydatności, umiejętnie korzystała z bogatych dóbr kultury i wyrastała w poszanowaniu tradycji kulturowych i narodowych ze szczególnym uwzględnieniem regionu jako małej Ojczyzny. Służyć temu mają m.in. stałe uroczystości o charakterze wychowawczym. Dążymy do tego, by nasi uczniowie stawali się ludźmi aktywnymi i twórczymi, potrafiącymi w odpowiedzialny i odważny sposób stawiać sobie cele do realizacji. Ważne jest również, aby w okresie nauki w gimnazjum nabyli umiejętność współpracy i współdziałania z innymi.

Wynikiem naszej pracy wychowawczej jest zaangażowanie młodzieży w obchody uroczystości szkolnych i środowiskowych.

Nasze działania wspierają władze samorządowe, Biblioteka Gminna w Żyrzynie oraz Rada Rodziców.