Wojewódzki Konkurs Poezji Jana Pawła II - 2017

Pod Patronatem Księdza Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika i Starosty Puławskiego Witolda Popiołka oraz Wójta Gminy Żyrzyn –Andrzeja Bujka

Zapraszamy młodzież, której bliskie jest słowo poetyckie i nauczanie Jana Pawła  II oraz literatura  o charakterze religijnym do udziału w XII  edycji konkursu.

Cele konkursu:

- ukazanie poetyckiego dorobku Papieża-Polaka,

- inspirowanie młodzieży do przeżywania głębi poetyckiego słowa Jana Pawła II (Karola Wojtyły)

- wykrywanie uzdolnień w zakresie interpretacji tekstów,

- integracja środowiska młodzieżowego wokół wartości zawartych w nauczaniu Jana Pawła II,

- rozwijanie wrażliwości i umiejętności odbioru utworów poetyckich.

KARTA ZGŁOSZENIA

Organizatorzy konkursu:

• Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żyrzynie
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrzynie

Regulamin XII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

1. Recytatorzy przygotowują dwa utwory : poezja lub  proza Jana Pawła II  oraz inny utwór o charakterze religijnym.

2. Czas recytacji nie może przekroczyć 5 min.

3. Jury ocenia:

-dobór repertuaru,

- poprawność dykcji,

- prawidłową i wyrazistą interpretację,

- ogólny wyraz artystyczny

4. Zgłoszenia prosimy przesyłać do dnia 25 marca 2017 r. na adres szkoły:

Gimnazjum im. Jana Pawła II

ul. Tysiąclecia 143/1

24-103 Żyrzyn

Tel.(081)880 90 03

W zgłoszeniu należy podać:

• adres szkoły,
  • imię i nazwisko ucznia,
  • imię i nazwisko nauczyciela-instruktora,
  • tytuły wierszy lub fragmenty prozy recytowanej przez ucznia oraz ich autora.

5. Konkurs zostanie przeprowadzony 3 kwietnia  2017r. (poniedziałek ) o godzinie 10.00  w Gimnazjum.

6. Dla najlepszych recytatorów przewidziane są nagrody  ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Gimnazjum oraz Gminną Bibliotekę Publiczna w Żyrzynie.

7. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy, a ich opiekunowie podziękowania.                                                                         8.Informacje o XII edycji Konkursu Poezji i Prozy Jan Pawła II można znaleźć na stronie internetowej gimnazjum: www.gimazjumzyrzyn.pl lub bezpośrednio u organizatorów Tel.693 295 937 lub e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy!