Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Noc bibliotek 2018

Młodzież naszego gimnazjum zainspirowana pomysłem nauczycieli (B. Madoń, B. Matyjanka) postanowiła udowodnić , że biblioteka to nie nudne i staroświeckie miejsce,  lecz magiczna kraina, w której każdy może znaleźć coś dla siebie: radość życia, śmiech, taniec i przede wszystkim naukę.

W środę 30 maja Gminna Biblioteka w Żyrzynie tętniła życiem .   A wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji  pod nazwą ,,Noc Bibliotek” .

 

 

Najmłodsi czytelnicy mogli zobaczyć przedstawienie na podstawie wiersza Lokomotywa, po którym             w rytm piosenki „Jedzie pociąg”  pod kierunkiem p.dyr  J. Wąsik mogły zwiedzać i poznawać zakamarki biblioteki, a także pooglądać bogate zbiory książek dla dzieci.  Następnie obejrzały przedstawienie kolejnego utworu Juliana Tuwima  Rzepka ,a potem  wysłuchały  jego zabawnych utworów.

Kolejną atrakcją w tym dniu były gry, a także tańce, które cieszyły się wielką popularnością. Bardzo dużo radości młodym widzom przyniosły prezentacje piosenek, które śpiewali i tańczyli wraz z wykonawcami.

Jednym z wydarzeń  było przedstawienie teatralne  „Kaczki – Dziwaczki” na podstawie utworu Jana Brzechwy.

Ten dzień – był dla dzieci niezwykłą przygodą, mającą na celu zachęcenie ich do korzystania                   z biblioteki  i kojarzenia jej z  interesującym, magicznym miejscem i świetnymi książkami.      

Noc Bibliotek w Żyrzynie została zorganizowana przez  uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żyrzynie , Gminną Bibliotekę Publiczną w Żyrzynie.

 

 Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.