List Minister Edukacji Narodowej do rodziców i opiekunów uczniów

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół,

wprowadzanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych.

W związku z tym, uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, a także o udostępnienie go rodzicom i opiekunom uczniów klas VII szkoły podstawowej oraz klas II gimnazjum.

Proszę, aby wspomniany list został odczytany rodzicom i przekazany na najbliższych zebraniach.

Anna Zalewska

Minister Edukacji Narodowej

Załączniki:

- List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów _2018.05.18 w wersji pdf

- List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów _2018.05.18 w wersji doc