Konkurs powiatowy z zakresu profilaktyki uzależnień „Jestem świadomy – jestem bezpieczny”

22 marca 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych w Puławach odbyło się podsumowanie VII edycji powiatowego konkursu z zakresu profilaktyki uzależnień „Jestem świadomy – jestem bezpieczny”. Organizatorami byli nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Puławach. Konkurs cieszy się dużą popularnością, w tym roku uczestniczyły w nim 22 szkoły (gimnazjalne i ponadgimnazjalne).

Cele konkursu:

• kształtowanie wśród uczniów właściwych postaw i zachowań prozdrowotnych,
  • wzbogacenie i usystematyzowanie wiedzy o HIV i AIDS,
  • pogłębienie wiedzy na temat mechanizmów uzależnienia, prawd i mitów o alkoholu, narkotykach i nikotynie, wpływu używek na organizm człowieka,
  • zwrócenie uwagi na zachowania alternatywne wobec spożywania alkoholu i zażywania narkotyków.

Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów w kategoriach konkursowych: plakat, wiersz oraz test wiedzy.

Sukcesy uczniów:

• w kategorii - plakat

I miejsce - Martyna Mitura IIIc

III miejsce – Weronika Gałek IIIa

• w kategorii - wiersz

II miejsce ex aequo Martyna Mitura IIIc oraz Aleksandra Wawer IIc.

Gratulujemy!