„Wspomnienie o Halinie Poświatowskiej”

„(..)Miłość, tak ona jedna nie podlega upływowi czasu, trwa(…)”

Halina Poświatowska

Z okazji Walentynek w czytelni naszej szkoły dnia 15 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie poświęcone Halinie Poświatowskiej. Ta niezwykła poetka, która żyła zaledwie 32 lata, najpiękniej mówiła o miłości. Pozostawiła po sobie wiele wspaniałych i głęboko poruszających jej losem wierszy. W swoich utworach pokazała nam, jak cenne może być życie, jak mocno można kochać i jak silnym można się stać człowiekiem.

W książce pt. ”Opowieść dla przyjaciela” pisała: „Kocham życie przyjacielu, i nawet wtedy, kiedy zraniło mnie tak bardzo, że przez krótką chwilę zapragnęłam umrzeć, nawet wtedy nie popełniłam zdrady,(…)”.

O jej życiu, miłości, poezji i ciężkiej chorobie, z którą się zmagała do końca swoich dni, mówili uczniowie z klasy III a i III c.

W trakcie spotkania uczniowie gimnazjum mieli okazję obejrzeć prezentację przedstawiającą zdjęcia z różnych okresów życia poetki oraz wysłuchać śpiewanej poezji do słów wierszy Haliny Poświatowskiej.

Często myślę o tobie

Często pisze do ciebie

Głupie listy –w nich miłość i uśmiech

Potem w piecu je chowam