Developed in conjunction with Ext-Joom.com

SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W PUŁAWACH

24 stycznia 2018 r. uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w spotkaniu z  pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu i zagrożenia związane z cyberprzemocą. Uświadomili gimnazjalistom, że przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych to przestępstwo regulowane prawem karnym. Podkreślali, że w internecie nie ma anonimowości i każdy sprawca cyberprzemocy może ponieść poważne konsekwencje za swoje czyny. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się również, jak unikać zagrożeń, co to są czyny karalne, jakie są obowiązki świadka czynów zabronionych oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo. Dużo uwagi poświęcono na omówienie zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Poruszono sprawę poruszania się po drogach, a także bezpiecznego wypoczynku zimowego (np. lodowiska, jazda na sankach).

 Życzymy naszym uczniom udanego i bezpiecznego zimowego wypoczynku!Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.