Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Dlaczego obchodzimy Boże Narodzenie?

20 grudnia na godzinie wychowawczej w Bibliotece odbyła się realizacja projektu edukacyjnego przygotowanego przez uczniów z klasy IIC pod tytułem: Dlaczego obchodzimy Boże Narodzenie? Na przedstawienie zostali zaproszeni Dyrekcja,  nauczyciele oraz uczniowie klas II i III gimnazjum.  
Mottem przewodnim były słowa z wiersza księdza Jana Twardowskiego (tymi właśnie poruszającymi słowami rozpoczęło się przedstawienie):Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa
Dlatego, żeby podawać sobie ręce,
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie,
Dlatego, żeby sobie przebaczać,..

Święta Bożego narodzenia jest to czas poświęcony rodzinie, kiedy to wspominamy przeszłość oraz okazujemy troskę, miłość do najbliższych nam osób. Jednocześnie w święta odkrywamy sens życia, mamy powody do refleksji, zadumy oraz możliwości dokonywania zmian w naszym monotonnym życiu. Z tego właśnie powodu uczniowie z klasy IIC zaprezentowali przedstawienie  w formie współczesnych  Jasełek, które trafiło do serc młodych odbiorców.
Na koniec przedstawienia w imieniu całej klasy IIC zostały złożone życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku. Wystąpił też Święty Mikołaj (w tę rolę wcielił się jeden z uczniów), który rozdawał słodkie prezenty w postaci pierniczków wszystkim zgromadzonym nauczycielom oraz uczniom.Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.