Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Komunikat specjalny w sprawie wyborów do samorządu uczniowskiego

We wtorek czyli 18 września rozpoczynamy kampanię wyborczą do Samorządu Uczniowskiego. Prosimy  aby każda klasa podczas godziny wychowawczej wybrała swojego kandydata do Samorządu.

Jego zadaniem będzie przygotowanie programu wyborczego. Klasy mają aktywnie wspierać swego kandydata jako sztaby wyborcze, czyli wykonać wyborcze ulotki, hasła i plakaty reklamujące danego kandydata.

Przygotowane plakaty muszą zawierać:

- Imię i nazwisko (mile widziane zdjęcie)

- klasę

- hasło z programu wyborczego przyciągające uwagę wyborców

- trzy główne postulaty wyborcze,  które kandydat zamierza zrealizować jeżeli zostanie wybrany

Prosimy o złożenie przygotowanych plakatów do  dnia 21 września to jest do piątku rano do  pani Katarzyny Polak. Plakaty te będą wywieszone na sztalugach na  głównym korytarzu na pierwszym piętrze. W poniedziałek 24 września kandydaci oraz ich sztaby wyborcze będą mieli okazję prezentowania swoich programów wyborczych poprzez przygotowane ulotki wyborcze. Mile widziane będą oryginalne pomysły promujące danego kandydata.

 

Nasze wybory przeprowadzone będą w dwóch turach, tak jak prawdziwe wybory prezydenckie. Pierwsza tura głosowania  odbędzie się 25 września na godzinie wychowawczej. Do drugiej tury wyborów przejdzie dwóch kandydatów, którzy uzyskają  największą liczbę głosów. Druga tura wyborów odbędzie się 2 października, poprzedzona ona będzie prawdziwą debatą wyborczą podczas której kandydaci będą mogli w pełni zaprezentować swój program wyborczy, a wszyscy uczniowie będą mogli zadawać im pytania.

Głosowanie w naszych wyborach będzie:

- powszechne, czyli wszyscy uczniowie mają prawo do głosu

- bezpośrednie, każdy uczeń głosuje osobiście na swojego kandydata

- tajne, głosujący ma prawo zachować w tajemnicy dokonany przez siebie wybór

- równe, każdy dysponuje jednym głosem

Nad prawidłowością głosowania czuwać będzie specjalnie powołana komisja wyborcza składająca się z dwóch przedstawicieli społeczności uczniowskiej oraz dwóch przedstawicieli Rady Pedagogicznej.

Zachęcamy serdecznie do aktywnego udziału w kampanii wyborczej, czyli w wyborze nowych władz Samorządu Uczniowskiego.Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.