Developed in conjunction with Ext-Joom.com

Wydarzenia w roku 2004/05

1 czerwca tradycyjnie przed szkołą zorganizowany został festyn z okazji Dnia Dziecka. Konkurencję drużynową w tym roku wygrała klasa 2e przed klasą 3d. Impreza została zorganizowana przez panie K. Jóźwiak oraz M. Głowacką
31 maja w Zespole Szkół odbyła się Debata Europejska.
20 maja uczniowie z klas 2e oraz 1d (około 30 osób) wyruszyli na rajd rowerowy. Pogoda na szczęście dopisała choc poranek był dośc mroźny. Rajd przebiegał w sympatycznej atmosferze i z nielicznymi wyjątkami nie był bardzo męczący. Większym problemem dla osób, które niezbyt często siadały wcześniej na rower było nieprzyzwyczajenie do siodełka co po paru kilometrach wprawiło pewną tylną częśc ciała w coraz większy ból. Nie obyło się bez mniej i bardziej poważnych awarii, które nie ominęły także "sprzętu" opiekunów. To, że wszyscy dojechali do końca "o własnych kołach" należy zawdzięczac przede wszystkim przezorności i zaradności opiekunów ;) czyli Henrykomi Turbiaszowi, Tomaszowi Bielawskiemu oraz mojej skromnej osobie.
W dniu 29.05.2005 na boisku szkoły podstawowej w Żyrzynie odbyły się międzygminne zawody w piłce nożnej chłopców . W turnieju wzięły udział cztery drużyny reprezentujace gimnazjum w Wąwąlnicy, Baranowa , Kurowa i Żyrzyna . W meczu o wejście do finału po dramatycznych rzutach karnych przegraliśmy z Kurowem 0:0 ( 3:1 w karnych) . W meczu pocieszenia ( mały finał) gdzie stawką było już tylko uratowanie honoru naszego gimnazjum wygraliśmy z Baranowem 3:0. Pomimo iż w dwóch rozegranych meczach nie stracilismy bramki w regulaminowym czacie gry nasza druzyna zajęła ostatecznie trzecie miejsce.
Image
26-27.04. Nadeszła GODZINA "0". Rankiem o 9.00 trzecioklasiści przystąpili do humanistycznej części egzaminu gimnazjalnego. Wiedza, którą zdobyli w ciągu kilku lat nauki zostanie przeniesiona na karty testów, a następnie zamieniona na punkty. Oby było ich jak najwięcej.

Kwiecień. Na budynku szkoły powiewają flagi państwowe z czarnymi wstążkami... W czwartek 7.04 wszyscy udaliśmy się do kościoła na wspólną modlitwę w intencji Papieża Jana Pawła II, piątek- dzień pogrzebu był dniem wolnym od zaję lekcyjnych.

21.03 W pierwszym dniu wiosny (Dniu Wagarowicza) frekwencja była nadpodziw wysoka. Jednak przebrali się nieliczni...

15-30.01 Ferie w tym roku zaczęły się bardzo wcześnie i niestety równie wcześnie się skończyły... W pierwszym tygodniu uczniowie chętnie odwiedzali salę komputerową oraz salę gimnastyczną.

12.01 W szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa.

06.01 W naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej. Udział wzięli uczniowie z okolicznych szkół Gminy Żyrzyn (ze szkół podstawowych z Żyrzyna, Osin, Żerdzi, Kośmina, Skrudek, Borysowa, Bałtowa i Kotlin). Oceny dokonano w dwóch kategoriach : I kategoria - klasy I-IV, II kategoria - klasy VI, I-III gimnazjum.
Uczniowie naszego gimnazjum otrzymali 2 równorzędne I miejsca tj. Anika Skrzypiec i Monika Stalęga z kl IId. Sponsorem nagród był Urząd Gminy w Żyrzynie.

Image

22.12 W szkole atmosfera przedświąteczna. Uczniowie przynieśli ulubione portawy wigilijne by na ostatnich lekcjach przed świętami spędzić czas przy wigilijnym stole dzieląc się opłatkiem z kolegami, koleżankami i nauczycielami. Wszystkie klasy bez wyjątku wspaniale się do tego dnia przygotowały a konkurs na stół wigilijny wygrywa klasa 2c.

Strona internetowa szkoły zajęła 6 miejsce w finale konkursu Podium. (3 grudnia)

29.11 Przeprowadzono I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Józefa Czechowicza. W konkursie udział wzięli uczniowie z gimnazjów : z Góry Puławskiej, Kurowa, Końskowoli, Baranowa i Gołębia. Komisja przyznała wyróżnienie ucz. Magdzie Rokicie z klasy IIIb, II miejsce Kamilowi Solisowi z klasy IIIa oraz III miejsce Anice Skrzypiec z klasy IId. Sponsorem konkursu była Biblioteka Gminna w Żyrzynie..

26.11 Odbył się wieczorek poetyczno-muzyczny przy świecach "Wędrówką życie jest człowieka" poświęcony refleksji na temat życia, przemijania i śmierci. Koło Biblioteczne i Teatralne przygotowało uroczystość wraz z oprawą plastyczną i muzyczną a także kameralnym przebiegiem całej imprezy. Na spotkanie przybyli uczniowie naszego gimnazjum.

Piękną i uroczystą oprawę miały obchody 86 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Żyrzynie. 11 listopada 2004r.przybyli do Zespołu Szkół w Żyrzynie starosta powiatu p.T. Jaremek, władze samorządowe gminy, poczty sztandarowe szkół z terenu gminy, poczty sztandarowe ochotniczych straży pożarnych, dyrekcje szkół, nauczyciele, młodzież, zaproszeni goście oraz liczni mieszkańcy gminy. Najwięcej emocji dostarczył widzom montaż słowno muzyczny pt.,,Quo vadis homo?� (przygotowany przez p. I.Szulikowską -Tomaszewską i p. I.Kozłowską) Publiczność gorąco oklaskiwała grupę taneczną gimnazjalistów, która rozpoczęła część artystyczną dostojnie i profesjonalnie odtańczonym polonezem. Nie mniej wrażeń dostarczyły recytacje "o latach znaczonych blizną" jak i te bardziej nam bliskie "w tym czasie, który nie ma żadnego czasu, spróbuj pozostać człowiekiem". Wiersze skłaniały do refleksji i zadumy nad tym, co dała nam wolność?, Co z nią zrobimy? Dokąd zmierzamy, jaką obraliśmy drogę?.Z wielkim zachwytem i wzruszeniem widownia słuchała "Dziwny jest ten Świat" czy "Kwiaty polskie" i "To ziemia" w wykonaniu gimnazjalistów.

W dniu 6.11 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Żyrzynie odbyła się kolejna impreza promująca zdrowie pod tytułem "Masz płuca uczniu to o nie dbaj". Celem spotkania była integracja szkół, popularyzacja aktywności fizycznej, wysiłku wśród młodzieży oraz przeciwdziałanie zjawiskom patologicznym (papierosom nie) poprzez rozbudzanie zainteresowań sportowych, literackich i kulturalnych wśród młodzieży. Impreza rozpoczęła się od przedstawienia gimnazjalistów pt. "Sąd nad papierosem". Dalszy ciąg imprezy, to rywalizacja międzyszkolna i międzyklasowa w konkurencjach takich jak: pojemność moich płuc w próbie skoków, papierosowe puzzle worku pełnym wrażeń straty nie tylko na zdrowiu, ale i na kasie, konkurencja plastyczna oraz wiele innych. Po ciężkiej i mozolnej pracy jury wyłoniono zwycięzców: I miejsce klasa IC, II miejsce klasa VIB(szk.podst.), III miejsce klasa IA. Pomysłodawcami imprezy byli: .I.Kozłowka, B.Matyjanka, J.Prończuk, E.Skawińska- Baj, T.Bielawski.

W dniach 25.10 i 28.10 uczniowie klas trzecich mieli możliwość sprawdzenia się w próbnych egzaminach gimnazjalnych (poniedziałek - część humanistyczna, czwartek - część mat.-przyrodnicza).

13.10 Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej popularnie zwanym Dniem Nauczyciela uczniowie z klasy 3b wraz ze swoim wychowawcą Panią Iwoną Saran przygotowali okolicznościowy apel. Na uroczystości zostały wręczone nagrody dla naucycieli za wyróżniającą się pracę na rzecz uczniów i szkoły. Nagrodę Wójta otrzymał Pan Henryk Turbiasz, Nagrody Dyrektora otrzymały Panie Justyna Rułka, Iwona Kozłowska, Ewa Skawińska-Baj oraz Pan Zbigniew Marzec. Gratulujemy!

1.09 Z "radością" rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2004/2005. Postarajmy się aby był udany dla wszystkich. Na zdjęciu uczniowie rozpoczynający w tym roku edukację w naszej szkole.

26.06-31.08 Trwają WAKACJE ! (bardzo szybko trwają...za szybko)

ImageTa strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.