Developed in conjunction with Ext-Joom.com

2007-2008

I Międzygimnazjalny konkurs młodych talentów

W dniu 15 marca 2008r. Klaudia Chabros  pod kierunkiem p. B. Madoń wzięła udział w w/w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Agrobiznesu im. Macieja Rataja w Klementowicach. Za zajęcie I miejsca w tym konkursie na temat ,,Ach lubelskie, jakie piękne”, otrzymała w  nagrodę dwa tomiki poezji:
W. Szymborskiej i H. Poświatowskiej, oraz różne drobne dodatki szkolne.
                                                                                                                                              Gratulacje!

IX Konkurs Poezji i Prozy Ludowej w Woli Osowińskiej

W dniu 15 marca Ewa Ziarek wzięła udział w IX  Międzywojewódzkim Konkursie Poezji i Prozy Ludowej w Woli Osowińskiej. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczestnicy prezentowali dwa utwory  twórców ludowych regionu lubelskiego. Konkurencja była bardzo duża.  Ewa , choć nie zajęła miejsca na podium, ale zaprezentowała swoje utwory na wysokim poziomie.
Image

II Szkolny konkurs czytelniczy

Małgorzata Musierowicz – Znana czy nie znana?

    W kwietniu z okazji obchodów Światowego Dnia Książki  w bibliotece odbył się szkolny konkurs czytelniczy na temat twórczości  Małgorzaty Musierowicz zorganizowany przez aktyw biblioteczny pod okiem  p. B. Madoń we współpracy z nauczycielem j. polskiego  p. Anetą Leńczowską. Do rywalizacji przystąpili tylko chętni  uczniowie naszego gimnazjum. Wielkie brawa należą się  uczestniczkom, które popisały się dużą znajomością twórczości Małgorzaty Musierowicz. To są: Joanna Leśko z kl. IIIa, Ewelina Rybak z kl. IIIc, Anna Wiak z kl. IIId

                                                                                                                                      Gratulacje dziewczęta!!!

Kim jest On? Niewypowiedziany...

Dzień 2 kwietnia wpisał się na stałe w życie naszej szkoły. W rocznicę  śmierci Wielkiego Rodaka Karola Wojtyły, papieża Jana Pawła II odbyła się III edycja  konkursu recytatorskiego  jego twórczości.
Komisja w składzie:
p. Małgorzata Klinkosch z MDK w Puławach,
p. Jolanta Wąsik oraz p. Barbara Bujek z Biblioteki Gminnej w Żyrzynie postanowiły przyznać:  2 główne nagrody dla Moniki Kozak z Gim w Żyrzynie i Anety Targosz z Gim. w Górze Puławskiej. Drugą nagrodę dla Klaudii Chabros z Gim. w Żyrzynie,  trzecią dla Mileny Samorek z Gim. w Końskowoli, oraz trzy wyróżnienia: dla Martyny Korzeniowskiej z Gim w Gołębiu, Pauli Machawrab z Gim. Nr 2 w Puławach, Mirosława Barańskiego z Gim. w Końskowoli.Image
    Wszyscy uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali podziękowania. Organizatorzy zapewnili słodki poczęstunek.

Witaj Majowa Jutrzenko!

W dniu 25 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym w Puławskim Ośrodku Kultury ,,Dom Chemika” pod hasłem ,,Bóg – Honor – Ojczyzna”. W tym roku szczególną uwagę zwracano na wypowiedzi papieża Jana Pawła II, ks. Stefana Wyszyńskiego, ks. Piotra Skargi, Jana Potockiego innych – którym sprawa Ojczyzny i dobro człowieka nie były obce. Do konkursu przystąpili: Anna Rybak, Ewa Ziarek, Monika Kozak ucz. z kl. IIa, Ewelina Rybak i Natalia Kołodyńska z kl. IIIc, Bartłomiej Bogusz, Daniel Jeżyna, Monika Grzelak z kl.Ia Uczniowie pracowali pod kierunkiem p. I. Szulikowskiej – Tomaszewskiej, p. A. Leńczowskiej, p. B. Matyjanki, p. B. Madoń.
Tym razem udało się tylko Ewie Ziarek.
                                                                                                                                  Brawo Ewa!!!

More Articles...

Strona 1 z 6Ta strona używa Cookies. Przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z ustawieniami przeglądarki.