2006-2007

Bal

W sobotę 16 czerwca w Zespole Szkół w Żyrzynie odbył się bal odchodzących w tym roku uczniów klas trzecich. Po rocznej przerwie po godzinie 17.00 mogliśmy obserwować a niektórzy nawet zatańczyć poloneza który jednocześnie rozpoczynał całą uroczystość. Następnie uczniowie zaprosili wszystkich na część artystyczną, która kończyła się parodią nauczycieli naszego gimnazjum. Do dziś niktórzy z nas nauczycieli nie mogą otrząsnąć się z szoku po obejżeniu swojej postaci w oczach uczniów... ;) Całe przedstawienie wprawiło uczniów oraz gości w pogodną atmosferę, która zauważalna była na nieoficjalnej (dyskotekowej) części balu . Bawiliśmy się (ja również ;) ) do późnych godzin nocnych i nie było chyba nauczyciela który nie zatańczył by chociaż jednego tańca... Zdjęcia oraz część filmu z balu dostępne są na stronie, całość dostępna jest na DVD u mnie oraz u chłopaków z byłej już 3a. Pozdrawiam byłe trzecie klasy, powodzenia na nowej drodze życia... :)Image

Turniej

W ostatnim tygodniu roku szkolnego na boisku szkolnym jak co roku mogliśmy obserwować zmagania chłopców( a w niektórych przypadkach również dziewcząt) w turnieju klas w piłce nożnej. Po rozegraniu meczy w grupach w czwartek odbyły się półfinały i finał rozgrywek. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3b po zwycięztwie nad chłopcami z klasy 2c. Trzecie miejsce zajęła klasa 3c a czwarte 3a. (Jeśli coś pokręciłem albo chcecie coś dodać to proszę o informację na maila).Image

Warsztaty

W dniach 15 – 17.05.2007 uczniowie wszystkich trzecich klas uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez doradców zawodowych Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Lublinie. Zajęcia dotyczyły problematyki wyboru zawodu w kontekście zmian na rynku pracy. Były podsumowaniem działań prowadzonych w szkole w celu pomocy uczniom w trafnym wyborze zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej.

Kampania profilaktyczna

Od kilku lat pod koniec maja w naszej szkole prowadzimy kampanię profilaktyczną. W tym roku odbyła się pod hasłem „Dziękuję, nie palę, nie piję, nie biorę!”. Przygotowana została audycja w szkolnym radiowęźle poświęcona uzależnieniu od narkotyków (podziękowania dla uczniów klasy IIIc i IIIa!). Odbyły się konkursy:
-    plastyczny „Zamiast papierosów, alkoholu i narkotyków wybieramy...” – jako najciekawszy oceniony został plakat Kasi Poduch (IIIc) – I m-ce, następnie Eweliny Kamoli – II m-ce, a III - Marek Matyjanka i Piotr Rutkowski (IIIa) oraz Aneta Łukaszewska (IIIb),
-    konkurs na gazetki klasowe na temat „Zamiast papierosów, alkoholu i narkotyków wybieramy...” – najciekawsze gazetki wykonali uczniowie z klas Ia, Ib i Id,
-    konkurs wiedzowy – przebiegał w dwóch etapach, w sumie najwięcej punktów zdobył Damian Kozak IIIb, potem Adam Rułka IIb i Olga Ziemka IIIb.
Gratulujemy!!!

Dzień Dziecka

1 czerwca jak co roku zamiast lekcji uczniowie mogli liczyć na ciekawsze spędzenie czasu w szkole. W tym roku "święto" rozpoczęło się od wręczenia nagród dla uczestników konkursów z profilaktyki. Następnie klasy rywalizowały ze sobą w konkursach na rozwiązanie krzyżówki ekologicznej,  plastycznym oraz na oryginalny strój. Po dwóch konkurencjach indywidualnych (hulahop oraz biegi przełajowe) uczniowie mieli okazję obejżeć bardzo ciekawe widowisko, w którym mistrz sztuk walki przezwyciężał ludzkie słabości. Mogliśmy między innymi zobaczyć zginanie stalowego pręta, chodzenie gołymi stopami po szkle czy po ostzach mieczy.

Rocznica

W tym roku pierwszy raz obchodziliśmy rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. W związku z tym wydarzeniem dnia 18 maja wszyscy (prawie, gdyż jak podkreślił na kazaniu nasz ulubiony ks. Kanonik Eugeniusz Mikita uroczystości nie zaszczycił w tym roku żaden biskup nawet...Biskup ;) czyli ja) zgromadziliśmy się w kościele na uroczystej Mszy Świętej, po której uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Cała uroczystość przygotowana została  pod kierunkiem Pani I. Kozłowskiej. Sczegóły na temat tego wydarzenia zostaną dpoisane w najbliższym czasie(trudno mi opisywać uroczystość na której nie mogłem być).

Dni Ksiązki

Dnia 23 kwietnia przed szkołą uczniowie z koła bibliotecznego przygotowanie przez Panią B.Madoń przygotowali apel z okazji świeta czytelników.Image

More Articles...