2005-2006

Zakończenie roku

23 czerwca ten trudny rok szkolny nareszcie dobiegł końca... Image

Nadanie imienia szkole

18 maja to wyjątkowy dzień dla naszego gimnazjum. Po wielu miesiącach przygotowań odbyło się uroczyste nadanie imienia szkole a wraz z nim poświęcenie sztandaru i odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Pawłowi II. (oficjalnie imię Jana Pawła II Gimnazjum w Żyrzynie otrzymało uchwałą Rady Gminy Żyrzyn nr XXXI/164/2005 w dniu 21 grudnia 2005 r.).
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą  celebrowaną przez  bp Ryszarda Karpińskiego podczas której pośięcony został sztandar gimnazjum z wizerunkiem Ojca Świętego.

Image
Po mszy w kościele uczniowie naszej szkoły zaprezentowali część artystyczną uroczystości przybliżając postać Patrona i jego twórczość. Świetnie przygotowani przez Panią I. Szulikowską, B. Matyjankę oraz B.Madoń uczniowie wzruszyli nie jednego uczestnika uroczystości . Całość uatrakcyjniła oprawa multimedialna, której powodzenie "wisiało na włosku" po tym jak okazało się że kabelek od dźwięku został przypadkowo przerwany. Na szczęście mamy w szkole fachowca, który szybko poradził sobie z nieoczekiwanym problemem. :) Następnie wszyscy udali się przed budynek gimnazjum gdzie Wójt Gminy Żyrzyn Pan Andrzej Bujek oficjalnie przekazał sztandar szkole. Chwilę później Posłów na Sejm RP   : Małgorzatę Sadurską i Włodzimierza Karpińskiego oraz Zastępcę Lubelskiego Kuratora Oświaty Marka Błaszczakapoproszono o odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Janowi Pawłowi II. Biskup Ryszard Karpiński poświęcił tablicę po czym zaproszeni goście mieli możliwość przekazać uczestnikom uroczystości swoje przemyślenia i uwagi w związku z nadaniem gimnazjum imienia tak wiekiej postaci jaką niewątpliwie był Jan Paweł II.
Podsumowując trzeba przyznać, że wiele miesięcy przygotowań i pracy osób zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia nie poszło na marne.

Zobazc zdjęcia!

Wieczór poetycko-muzyczny

Wieczór poetycko- muzyczny
,, Lubię szeptać ci słowa”
                                          B. Leśmian

Ten wieczór poświęciliśmy tematyce miłosnej z okazji ,, Dnia zakochanych” by ukazać piekno i rózne jej oblicza. Wybraliśmy wspólnie utwory B. Leśmiana,  Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, H. Poświatowskiej, Jana Twardowskiego i innych. Dodatkowym elementem wieczoru był jego kameralny nastrój i piekna muzyka w wykonaniu: Ryszarda Rynkowskiego, Michała Bajora, Czesława Niemena.  Pod okiem p. B. Madoń i p. I. Szulikowskiej -Tomaszewskiej  mile spędziliśmy ten wieczor.

Konkurs poezji

V – Edycja Powiatowego Konkursu,, Poezji księdza Jana Twardowskiego” –
 Najpiękniejsze strofki ,,Jana od biedronki”

W dniu 29 marca 2006r Publiczne Gimnazjum w Górze Puławskiej zorganizowało V- edycję konkursu,,Poezja ks. Jana Twardowskiego”-,,Najpiękniejsze strofki od biedronki”
Naszą szkołę rezentowały : Klaudia Chobros z kl I A, Monika Stalęga z kl. IIId i Anika Skrzypiec z kl. IIId.
    Anika Skrzypiec  otrzymała III miejsce.

Rok Andersena

,,Szafa babuni”
Obchody Roku Andersena  stały się okazją  do zaproszenia najmłodszych czytelników z Gminnego Przedszkola na przedstawienie znanych i lubianych baśni pod wspólnym tytułem,, Szafa babuni” przygotowanych we współpracy  z kołem bibliotecznym i teatralnym. Mali widzowie w dowód uznania i zadowolenia  obdarowywali baśniowych bohaterów dużymi brawami a także słodyczami.

More Articles...